bible

17. listopadu 2010 v 14:47 |  důležité informace
Bible pochází od Boha. Je to kniha, neboli knihovna , ve které se nám představuje Bůh. Vznikla přibližně před 1600lety. Vznikla tak, že se např. někomu zdál neobyčejný sena zapsal ho, nebo měl dotyčný  člověk vidění. Vidění probíhalo tak, že člověk na určitou dobu přestal dýchat a viděl před sebou 3D film. Samozřejmě to film nebyl! Na konci vidění se zhluboka nadechl a zas žil normálně jako předtím. 
Bible je sestavena z knih, neboli svitků. Svitky sbíraly myslím, že lévité. Samozřejmě lévité sebrali i nepravé svitky, ale roztřídily je, tak teď je bible sestavena jen z pravdivých knih.
Starý zákon psali 1600-1400př.n. l.. Nový zákon psali 40-100let našeho letopočtu. Našli se také tabulky ze star. zákona , které lidé psali 2300let př. n. l. . Tabulky byly shodné z dnešní biblí. 
Ve 2. století určil koncil jamů, jak budou po sobě navazovat a knihy star. a nov. zákona a vůbec bibli, jak ji známe dnes. 
Bibli psalo přibližně 45lidí. Má 66knih, 39starého a 27nového zákona. Vroce 1945 se u černého moře našlo několik originálních svitků, které přesně odpovídají bibli.
Katolíci si jen bibli upravili a vynechali 2.přikázání a 4. si upravili ze soboty na neděli. Neděle je sice od slova nedělat, ale sobota od slova sabat. Navíc středa má být uprostřed týdne a se sobotou na konci týdne by to vycházelo. A aby katolíci neměli 9 přikázání, tak jednoduše 10. rozdělili na dvě. Mnozí katolíci o tom ani nevědí a proto je lituji. Ovšem papež a ty vyšší o tom vědí! Jinak, pokud si to čte nějaký katolík a naštvalo ho to, tak se mu mooc omlouvám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste křesťani?

Ano, už dlouho 26.6% (34)
Ano, čerstvě 15.6% (20)
Ne, ale chystám se být 18% (23)
Ne, ani nechci 22.7% (29)
Nevím 17.2% (22)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama